Graficzne programowanie sprzętowe z VisualApplets 2

poniedziałek, 17. czerwca 2013
Akwizycja

Silicon Software opracował VisualApplets w wersji 2.0. Jest to nowa wersje graficznego środowiska programistycznego dla procesorów FPGA, oferująca znacznie szerszą funkcjonalność i uproszczoną obsługę.

W nowej wersji tego pakietu programowa symulacja konfiguracji sprzętowej, z dokładnością do pixela, jest łatwiejsza, dzięki elastycznym możliwościom importu i eksportu, Oferuje ona również zaawansowane opcje sterowania i monitorowania. Szacunki wykorzystania istniejących zasobów FPGA są teraz dostępne zarówno dla całego projektu oraz dla części projektu jak i dla wybranych operatorów przetwarzania obrazu. Analiza awarii i rozwiązywania problemów są teraz ściśle powiązane i umożliwiają wygodne debugowanie wizualne.

Zoptymalizowane Operatory

Firma Silicon Software opracowała i zoptymalizowała wiele Operatorów, zoptymalizowanych w kierunku maksymalnej wydajności. Nowe Operatory zostały zintegrowane ze środowiskiem developerskim. Dzięki temu projekt utworzony w VisualApplets jest teraz bardziej wydajny. Parametryzacja Operatorów jest bardziej uproszczona. Zakres bibliotek użytkownika (User Library), w którym użytkownik może własne biblioteki zarchiwizować i używać jako modułów, został całkowicie przeprojektowany i oferuje zarówno wysoką przyjazność dla użytkownika jak i całkiem nowe funkcje pracy grupowej. Całkowicie od nowa napisana, obszerna dokumentacja zawiera informacje dla wszystkich odbiorców i oprócz dokumentów opisujących Szybki Start zawiera również poradnik, z licznymi przykładami i szczegółowe opisy poszczególnych Operatorów. Dokumentacja jest kontekstowa, dostępne również z programu.

Łatwiejszy początek w programowaniu sprzętowym

Zakres zastosowań VisualApplets rozciąga się od prostego filtrowania do złożonych i specjalizowanych operacji przetwarzania obrazów. Do programowania może być użyte ponad 200 Operatorów czasu rzeczywistego, z 13 bibliotek. VisualApplets od wielu lat z powodzeniem stosowany jest na frame grabberach i umożliwia programistom łatwe opanowanie programowania sprzętowego.

Regularne szkolenia z programowania FPGA

IMACO jest dystrybutorem wyrobów firmy Silicon Software w Polsce a nasz partner STEMMER IMAGING, w swoich lokalnych oddziałach, prowadzi regularne szkolenia z programowania FPGA za pomocą VisualApplets. Prosimy o kontakt w przypadku zainteresowania szkoleniem.

­