Z-​Laser ZQ2: Ręcznie ogniskowany laser o mocy do 6 Watt

środa, 29. lutego 2012
Oświetlacze

Z-​Laser zaprezentowała oświetlacz laserowy ZQ2 – nowy, ręcznie ogniskowany laser o mocy do 6W.

Modele laserów ZQ2 dostępne są z długościami fal od czerwieni (639 - 690nm) do podczerwieni (785 - 1064nm). Podobnie jak w popularnej już serii ZM18 również w serii ZQ2 dostępne jest wiele modeli z różnorodną optyką oraz z izolowanymi optycznie interfejsami jak RS232, USB lub Ethernet.

Zintegrowana elektronika daje możliwość modulacji wiązki do 10kHz, która może być wyzwalana poprzez sygnał triggerowy TTL a parametryzowana jest z poziomu oprogramowania. Lasery serii ZQ2 mogą być ogniskowane ręcznie, na dystansie od 50 mm do 10.000 mm od lasera. Z-​Laser oferuje do laserów ZQ2 cały szereg dyfrakcyjnych elementów optycznych (DOE), m.in. pojedyncza linia lub krzyż, zespół równoległych linii, szereg punktów, macierz punktów, kwadraty, okrąg lub zespół koncentrycznych okręgów.

Jako istotną cechę nowych laserów Z-​Laser wymienia aktywna regulację mocy wyjściowej lasera (APC), aktywną regulację temperatury lasera, możliwość zapamiętania w pamięci lasera parametrów pracy lasera, temperatur i czasu pracy oraz opcjonalnie graficzny interfejs użytkownika, umożliwiający łatwą obsługę lasera z komputera PC.

­