DALSA Boa: Nowy model

poniedziałek, 26. lipca 2010
Vision Systems

DALSA rozszerza grupę inteligentnych sensorów wizyjnych serii Boa o model M1280 w rozdzielczości 1280 x 960 pixeli.

Podczas targów VISION 2009 firma DALSA zaprezentowała nową rodzinę produktów Boa. Teraz seria ta została rozszerzona o model Boa M1280. Model dysponuje rozdzielczością 1280 x 960 pixeli, co stanowi czterokrotną wartość w porównaniu do modelu podstawowego M640. Boa M1280 jest dostępny także w wersji monochromatycznej i kolorowej i przekonuje znakomitym stosunkiem ceny do jakości.
Seria Boa stanowi w pełni zintegrowany system obróbki obrazu w kompaktowej obudowie o wymiarach 44 x 44 x 44 mm³, który jest dostarczany razem z oprogramowaniem i który umożliwia skalowane rozwiązania dla różnych zakresów zastosowania. Sensory posiadają każdorazowo procesor ARM oraz procesor DSP, które zapewniają zarządzanie aplikacjami oraz zoptymalizowaną pracę algorytmów matematycznych. Dzięki przemysłowym złączom M12 do Ethernetu, wejść/wyjść oraz sterowania oświetlaczem, przy zastosowaniu ochronnej tuby obiektywu kamera uzyskuje klasę ochronną IP67. Komunikacja następuje poprzez Ethernet, RS232 i cyfrowe wejścia/wyjścia.
Zintegrowane oprogramowanie iNspect Express firmy DALSA jest proste w użyciu i sprawia, że instalacja dodatkowych oprogramowań nie jest potrzebna. Prosty, elastyczny setup aplikacji jest możliwy przez dowolną standardową przeglądarkę internetową.

­