­

Wejście w 3. wymiar

środa, 24. września 2008

IMACO rozpoczyna dystrybucję kamer 3D z rodziny C3, firmy AT - Automation Technology GmbH w Polsce. AT – Automation Technology jest producentem szybkich kamer 3D do przemysłowej obróbki obrazów. Bazując na własnej technologii C3, AT opracowała i produkuje laserowe sensory o wysokiej szybkości i wysokiej rozdzielczości, dla rynku obrazów 3D.

Tak więc, przykładowo, najnowszy produkt tej rodziny wyposażony jest w szybką kamerę C3-2350, o rozdzielczości 2352 x 1728 pixeli. Daje ona maksymalną szybkość skanowania profilu 25 kHz lub do 58 milionów punktów 3D na sekundę. Dodatkową zaletą tych zintegrowanych, szybkich systemów C3 jest rozdzielczość podpixlowa 1:16, uzyskiwana przy pomiarze skanowanego profilu, bez utraty szybkości.

IMACO wzbogaca więc swój asortyment wyrobów o możliwości pomiarów 3D, współpracujące z algorytmami hiszpańskiej firmy software-​owej Aqsense, już teraz wspieranymi przez nasze biblioteki software-​owe Common Vision Blox (CVB). W ten sposób umożliwiamy naszym Klientom nie tylko zbudowanie nowego systemu wizyjnego 3D ale również samodzielny rozwój istniejącego systemu.

Podczas AUTOMATICA 2008 w Monachium nasza oferta 3D zaprezentowana była w formie aplikacji pomiarowej. Kontrolowane obiekty przemieszczane były, na szybkim suporcie liniowym, pod kamerą AT i oświetlane były linią laserową. Informacje z kamery obrabiane były w programie Aqsense a wynik prezentowany był jako mapa odchyłek (tzw. disparity map), na której odchyłki wymiary kontrolowanego obiektu, w stosunku do obiekty wzorcowego, oznaczane były odpowiednią barwą.

Rozwiązania software-​owe 3D firmy Aqsense stały się, w międzyczasie, częścią składową Common Vision Blox.

­