Nowy zestaw filtrów i szkieł ochronnych od Schneider Kreuznach

czwartek, 23. stycznia 2014
Optyka

Nowy zestaw filtrów od Schneider Kreuznach to idealne rozwiązanie do prototypowania w przemysłowej obróbce obrazów. Eksperci Schneidera zaprojektowali też nowy gatunek szkła ochronnego, do zastosowania w systemach przemysłowych i nadzorczych, w zakresie widmowym od 350 do 1100 nm.

Pięć różnych zestawów filtrów od Schneider Kreuznach pomagają w doborze filtru optymalnego do konkretnego zadania analizy obrazu. Każdy zestaw składa się z sześciu wysokiej jakości filtrów, ich krótkiej specyfikacji z wykresami transmisji oraz zgrabnego aluminiowego etui.

Idealne dla integratorów i laboratoriów

Poszczególne zestawy dopasowane są do różnych zastosowań: filtry wstęgowe dla systemów inspekcyjnych, filtry dolno- i górno-przepustowe dla badań i rozwoju, filtry barwne dla kontroli procesów, filtry szare i polaryzacyjne do osłabienia światła i zestaw mieszany zoptymalizowany dla współczesnych sensorów. Wszystkie filtry są w oprawach M52. Poprzez jednoczesne skręcenie wielu pojedynczych filtrów można stworzyć i przetestować zestaw o specyficznej charakterystyce. Jest to więc idealne narzędzie dla twórców prototypów i laboratoriów badawczych.

Szkło ochronne do zastosowań przemysłowych i nadzoru

IFW 007 E to nowy typ szkła, zaprojektowany przez Schneider Kreuznach, do zastosowań w zakresie widmowym od 350 do 1100 nm, w przemyśle i w systemach nadzoru. IFW 007 E to specjalne bezbarwne szkło float. Jest ono pokryte powłoka E-Coating, redukującą odblaski światła, co znacząco redukuje wpływ szkła ochronnego na jakość obrazu. Ponieważ jest to płytka płasko-równoległa, nie wpływa ono na powiększenie systemu. Dostępne są szkiełka ochronne bez oprawy, okrągłe o średnicy od 12,5 mm do 74 mm i kwadratowe o wymiarach od 25 mm x 25 mm do 50 x 50 mm. Na zamówienie mogą też być wykonane szybki o innych wymiarach a w przyszłości przewiduje się rozszerzenie palety standardowej.

­