Trzy nowe zaawansowane karty akwizycji obrazów

wtorek, 17. września 2013
Akwizycja

Datapath wprowadziła do produkcji trzy nowe wielokanałowe karty akwizycji video. Karty VisionAV-​HD i VisionAV-​SDI posiadają trzy niezależne kanały wejścia video z pełną akwizycją sygnału analogowego i cyfrowego audio i nadają się np. do zastosowań medycznych, do przekazywanie lub rejestracji wykładów, webcastów i wideokonferencji. VisionHD4 to czterokanałowa karta HD do wideo-digitalizacji, która szczególnie nadaje się do akwizycji sygnałów video o wysokiej wydajności lub rozdzielczości i idealnie nadaje się do wymagających aplikacji medycznych oraz do innych dziedzin wymagających szybkiego transferu danych.

Dwa z trzech kanałów karty VisionAV-​High-Definition obsługują sygnały wideo High-Definition, a trzeci kanał obsługuje sygnały Standard-​Definition-Composite-Video. Karta VisionAV-​SDI obsługuje w pierwszym kanale format wideo High-​Definition-DVI, w drugim kanale sygnały wideo Standard-​Definition-Composite a w trzecim kanale sygnały High-​Definition-SDI. Obie te karty mogą realizować jednoczesną akwizycję danych wideo przez wszystkie kanały.

Sygnały High-​Definition odbierane są przez kanał DVI-I, który obsługuje formaty HDMI-, DVI-, RGB- i analogowy komponent YPbPr o rozdzielczościach do 4096 x 4096 pixeli i 1080p (1920 x 1080) przy 60 obrazów na sekundę. Kanał Standard-​Definition przetwarza sygnały Composite-​Video z jednego wejścia RCA i automatycznie rozpoznaje formaty PAL, NTSC i SECAM do rozdzielczości 720 x 576 pixeli przy głębi barw do 16 bit.

Cztery niezależne kanały akwizycji wideo

Karta VisionHD4 posiada cztery niezależne kanały akwizycji wideo, które mogą jednocześnie pobierać sygnały video High-​Definition i analogowe. Sygnały te odbierane są przez cztery kanały portu DVI-I, który obsługuje formaty wideo HDMI, DVI, RGB i analogowy komponent YPbPr , o rozdzielczości do 4096 x 4096 pixeli, z szybkością 165 MHz (digital) lub 170 MPixeli na sekundę (analog).

Karta ta przyjmuje jednocześnie sygnały z czterech wejść wideo, buforuje je trzykrotnie w zintegrowanej pamięci buforowej aby umożliwić jednoczesne ciągłe odtwarzanie wideo i równolegle pobiera dane audio z wybranego, jednego z czterech, portów HDMI-Audio. Na karcie zintegrowane są cztery procesory sygnałowe, każdy o paśmie 800 MB/s.

­