­

Oświetlenie liniowe, współosiowe, do rejestracji bezcieniowych obrazów z kamer liniowych

wtorek, 9. lipca 2013
Oświetlacze

Przystawka CU do oświetlaczy LNSP, firmy CCS, umożliwia współosiowe oświetlania obiektów skanowanych przez kamery liniowe.

Tradycyjne oświetlacze liniowe nie dawały możliwości instalacji współosiowej z kamerą liniową. Zawsze musiało być pewne pochylenie pomiędzy osią kamery a osią oświetlacza, co przy przestrzennych obiektach dawało cienie i uniemożliwiało pełną obserwację powierzchni obiektu.

Przystawka współosiowa dla oświetlaczy CCS LNSP

Rozwiązaniem tego problemu jest opracowana przez CCS specjalna przystawka do oświetlaczy serii LNSP – nazwana CU LNSP: Przystawka ta zawiera półprzepuszczalne lustro, zaginające wiązkę świetlną oświetlacza pod kątem 90°. Przez lustro to kamera obserwuje skanowany obiekt tak, że oś obiektywu pokrywa się z osią wiązki świetlnej czyli pracują współosiowo. W ten sposób unika się cieni i uzyskuje się pełną informację o skanowanej powierzchni obiektu.

Przystawki współosiowe do oświetlaczy CCS LNSP dostępne są dla długości oświetlanych: 100, 200, 300, 400 i 500 mm. Wersje przystawek mocowanych do kamera są nieco krótsze, w zakresie długości od 85 mm do 485 mm.

­