Nowa generacja kart akwizycji w ofercie IMACO

poniedziałek, 3. czerwca 2013
Akwizycja

Xtium-​CL PX4 to nowy model w rodzinie kart akwizycji obrazów z firmy Teledyne DALSA. Seria Xtium została opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie coraz wyższych rozdzielczości obrazów i szybkości akwizycji obrazów. Wymagania te spełniają karty CameraLink i nowe modele CameraLink HS oraz inne interfejsy bazujące na standardzie platformy PCIe-​Gen-2.0-x8.

Nowy Xtium-​CL PX4 wyposażony jest w technologię FPGA dzięki czemu uzyskuje wysoką szybkość transferu danych, umożliwiające pracę w trybie CameraLink-80-bit z długimi kablami. Bazując na interfejsie PCI Express Gen 2.0 4x, dającym szybki dostęp do pamięci komputera, Xtium-​CL PX4 uzyskuje transfer ponad 850 MB/s z jakim pracuje wiele kamer 2D i liniowych, monochromatycznych i kolorowych.

Power over CameraLink

Xtium-CL PX4 jest w pełni kompatybilny z CameraLink 2.0 i oferuje Power over CameraLink dla konfiguracji CL Base, Medium i Full jak również dla trybu CameraLink-80-bit (też 10-tapów lub tryb znany jako Deca) przy jednym slocie. Karta ta jest kompatybilna z technologią PCIe Rev 2.0 i wcześniejszymi PCIe Rev 1.x ze slotami x4/x8/x16, co umożliwia jej instalację w szerokiej gamie płyt głównych.

Maksymalna szybkość

Nowo opracowana On-​Board Data Transfer Engine (DTE) umożliwia uzyskanie maksymalnej szybkości bez konieczności użycia specjalnej płyty głównej lub specjalnego chipsetu. Dzięki maksymalnemu transferowi i natychmiastowej obróbce obrazu Xtium–CL PX4 minimalizuje obciążenie procesora komputera i skraca czas obróbki obrazów. Karta ta obsługiwana jest przez sterownik z pakietów Sapera Vision-​SDK i Sapera CamExpert.

­