Optymalna ochrona kamer przemysłowych

piątek, 14. czerwca 2013
Akcesoria

Kamery kompaktowe, jak np. modele AVT Manta, Guppy lub Stingray, Teledyne DALSA Genie, JAI CM-030 GE lub Sony XC-HR50/XC-ST50 będą idealnie ochronione przed brudem, kurzem i wodą przez obudowy ochronne serii 30D, firmy APG (Allison Park Group).

Amerykański producent Allison Park Group Inc., w skrócie APG, wyspecjalizował się w szczególnie zgrabnych obudowach ochronnych do kamer, ze zintegrowanym oświetleniem i z optyką. Rozwiązania te nadają się szczególnie do uciążliwego otoczenia przemysłowego, jak np. w produkcji żywności lub w otoczeniu korozyjnym. Wiele produktów APG spełnia ostre wymagania ochrony przed wybuchami oraz wymagania stawiane przez normy jak NEMA 4X, IP66, IP65, IP54 oraz wymagania branż spożywczej i medycznej. W ofercie APG znajdują się również najlżejsze obudowy np. do instalacji na ramieniu robota.

IMACO oferuje obudowy ochronne APG do różnych typów kamer i oświetlaczy, od różnych producentów a może też dostarczyć obudowy wg specyfikacji Klienta lub do zadań OEM-owych.

Dobrym przykładem z szerokiej oferty obudów z APG są obudowy serii 30D: pasujące do wielu kompaktowych kamer jak np. modele AVT Manta Guppy i Stingray, Teledyne Dalsa Genie, JAI CM-030 GE lub Sony XC-HR50/XC-ST50 i chronią optymalnie przed brudem, kurzem i opryskiwaniem wodą.

Wszystkie modele obudów serii 30D wykonane są ze stali szlachetnej lub z aluminium i spełniają wymagania klasy ochronnej IP54. Standardowo są wyposażone w przepust kablowy PG29, co umożliwia użycie kabli konfekcjonowanych. Zależnie od zadania i branży dostępne są opcje jak chłodzenie powietrzem lub uchylne głowice mocujące. Okno wejściowe może być wykonane ze szkła lub plastiku. W bardzo zapylonym, zaolejonym lub wilgotnym środowisku można zastosować opcjonalną kurtynę powietrzną, która poprzez nadmuch sprężonego powietrza chroni okno wejściowe obudowy przed zabrudzeniem.

­