Gocator 3100: all-​in-one inteligentny skaner stacjonarnych obiektów

piątek, 22. listopada 2013
Vision Systems

Nowa seria inteligentnych sensorów 3D Gocator 3100 jest idealna dla szerokiego spectrum aplikacji bezkontaktowej inspekcji kształtu stacjonarnych obiektów. Łączą one w jednym urządzeniu funkcje akwizycji chmury punktów 3D wraz z bogatym zestawem funkcji pomiarów wolumetrycznych oraz oceny cech przestrzennych obiektów. Sensory Gocator 3100 mogą być zastosowane w wielu dziedzinach przemysłu, od motoryzacji do inżynierii odwrotnej.

Najnowszym produktem w portfolio IMACO, w grupie urządzeń do pomiarów 3D, jest inteligentny sensor Gocator 3100, wyposażony w niebieski projektor LED światła strukturalnego i technologie skanowania stereo, umożliwiającą akwizycję chmury punktów z powierzchni obiektu, w jednym naświetleniu, nawet przy trudnych warunkach światła otoczenia. Realizuje on do 5 bezkontaktowych pomiarów wysokiej rozdzielczości na sekundę. Gocator 3100 jest idealny do pomiarów geometrycznych, takich jak pomiary otworów, pomiary wpustów i wypustów, pomiary szczelin i wiele innych.

Pełen zestaw narzędzi pomiarowych

Podobnie jak w innych produktach serii Gocator, koncepcja “wszystko w jednym” integruje w jednym skalibrowanym i zintegrowanym pakiecie wszystko co potrzebne do ustawiania, kalibracji, pomiarów i sterowania otoczeniem. Dzięki wbudowanemu serwerowi sieciowemu jest on programowany z dowolnego zewnętrznego komputera poprzez przeglądarkę internetową. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie ani żaden system operacyjny. Bogaty zestaw wbudowanych funkcji jest bardzo skuteczny w zbieraniu danych 3D i w pomiarach w czasie rzeczywistym dla obsługi nawet najtrudniejszych zadań inspekcyjnych. Specyficzne narzędzia pomiarowe realizują pomiary m.in. otworów prostokątnych i kołowych, szczelin, cylindrów, gwintów, naroży, krawędzi, łuków i innych wielkości geometrycznych.

Obudowa Gocator’a o szczelności IP67, mała forma i mała masa, poniżej 1.5kg, czynią go idealnym systemem do wbudowania lub do zainstalowania na robocie.

­