Obudowy kamer na każde warunki

środa, 20. marca 2013
Akcesoria

Autovimation produkuje kompaktowe, łatwe w integracji obudowy do kamer i optyki, które optymalnie chronią w trudnym otoczeniu przemysłowym oraz zapewniają niezawodne odprowadzenia ciepła.

Obudowy ochronne z Autovimation nadają się szczególnie dla tych dziedzin zastosowania, gdzie komponenty wizyjne nie mogą być zabudowane bez ochrony. Dostępne jest pięć serii obudów. Seria Salamander - dla kompaktowych kamer, posiada klasę ochrony IP67 i zmieści w środku kamerę o przekroju od 29 x 46 mm do 38 x 38 mm. Modele Feuersalamander opracowane dla zadań o wysokich wymaganiach higienicznych jak w farmacji lub branży spożywczej, wykonane są z polerowanej elektrolitycznie stali szlachetnej, szczególnie odpornej na korozję. Nie posiadają one żadnych naroży w których mógłby zbierać się brud lub bakterie. Obudowy te skonstruowane są do kamer kompaktowych, maja klasę ochrony IP66/IP67 i niezawodnie odprowadzają ciepło.

Dla dużych kamer, o przekroju do (62 x 62) mm² skonstruowano serię obudów Orca. Mają one 3 standardowe długości do 250 mm, okno wejściowe może mieć średnicę 2“ lub 3“ a we wnętrzu możliwe jest zainstalowanie oświetlacza o średnicy zewnętrznej do 78 mm poprzez uniwersalne mocowanie pierścieniowe. Pod nazwą Chameleon kryją się aluminiowe obudowy kątowe dla kamer „patrzących w bok”. Ta seria obudów ma klasę ochrony IP66.

Specjalnie dla kamer HDTV

Specjalnie dla kamer HDTV, do prac podwodnych, Autovimation opracowała obudowy z IP68, które dzięki podwójnym uszczelkom mogą pracować w wodzie, do głębokości 10 m, utrzymując absolutną szczelność. Obudowy te mogą być instalować bez narzędzi, przez niewyszkolony personel. Metalowy peszel w osłonie z PCV i odpowiednie przepusty zapewniają pewne uszczelnienie wyjść kabli. Obudowa Nautilus nadaje się do wszelkich kamer o przekroju do (60 x 60) mm² jak i do głowic kamer HDTV ze sterowaniem przesłoną. Mogą one pracować w chlorowanej wodzie w basenie jak i w wodzie morskiej o normalnym zasoleniu.

Z chęcią doradzimy Państwu odnośnie dalszych opcji np. odnośnie dostępnych długości, wykonań ścianki tylnej lub bocznego wyprowadzenia kabli.

­