Szybki transfer CameraLink na długich dystansach

wtorek, 19. czerwca 2012
Kable

Moduły z rodziny PHOX-F, firmy Phrontier, umożliwiają kamerom CameraLink przesyłanie danych obrazowych na dystanse, które dotychczas były nieosiągalne.

Gdy kilka lat temu standard Camera Link zaczął być stosowany w widzeniu maszynowym, większość kamer pracowała z zegarem maksimum 40 MHz. Później maksymalna szybkość zegara wzrosła ponad dwukrotnie, do 85 MHz. Prędkość transmisji ma jednak wpływ na maksymalną dopuszczalną długość kabli. Ponadto istotne jest czy kabel pracuje na złączu CameraLink Base czy na Camera Link Full z 10-wyjściami (TAP-ami).

Dystanse transferu do 10 km

W przypadku standardowych kabli miedzianych o długości 8 metrów, z definicji, uzyskać można niezawodny transfer danych do częstotliwości zegara 83 MHz. Zależnie jednak od sytuacji i warunków otoczenia limit ten może być jednak obniżony np. przy konfiguracji CameraLink Full.
Właśnie w takim przypadku można zastosować nowe moduły konwerterów światłowodowych Phrontier. Konwertery z rodziny PHOX-​F zapewniają transfer z częstotliwością od 20 do 100 MHz i dają transfer danych 10 Gb/s lub 1250 MB/s. Współpracują one z kamerami we wszystkich konfiguracjach (Base, Medium i Full) do 10 Tap x 8-Bit. Zależnie od światłowodu (LC Duplex OM1-OM3 lub LC Simplex) mogą być realizowane dystanse transferowe do 10 km. W wersji LC Duplex z włóknami OM2 osiągane są dystanse do 80 metrów a przy użyciu włókien OM3 osiągane jest nawet 300 metrów.

­