­

DALSA Boa Pro: nowa zaawansowana kamera Inteligentna do przemysłowych zadań inspekcyjnych

wtorek, 14. lutego 2012
Vision Systems

IMACO oferuje teraz kamery DALSA Boa Pro, inteligentne kamery od Teledyne DALSA. Te nowe kamery łączą w sobie kompaktową konstrukcję znanej DALSA Boa z elastycznością oprogramowania wizyjnego DALSA Sherlock, tworząc wyjątkowe rozwiązanie przemysłowego systemu wizyjnego do szerokiego zakresu aplikacji.

Kluczem do wydajności Dalsa Boa Pro jest wszechstronność programu Dalsa Sherlock, który oferuje integratorom systemów wizyjnych wydajne narzędzie i szerokie możliwości projektowania, rozwoju, weryfikacji i administrowania. Duży wachlarz instrukcji, funkcji przetwarzania wstępnego i zaawansowanych algorytmów pakietu DALSA Sherlock może być łączony na różne sposoby, umożliwiając realizację zadań zarówno prostych jak i złożonych. Maksymalna elastyczność projektowania ma na celu również umożliwienie użytkownikowi dostosowanie algorytmów, budowanie własnych skryptów oraz opracowanie interfejsów użytkownika najlepiej odpowiadających potrzebom środowiska.

DALSA Sherlock: czytanie kodów, weryfikacja znaków (OCV) i rozpoznawania znaków (OCR)

Duży zakres funkcji programu DALSA Sherlock obejmuje też bogaty zestaw funkcji obróbki wstępnej obrazu, które mogą być użyte do tworzenia definiowanych przez użytkownika obszarów analizy (ROI) o zmiennych kształtach i wymiarach. Szeroka gama narzędzi pomiarowych i analitycznych jest uzupełniona o zaawansowane narzędzia rozpoznawania obiektów, do dopasowania obiektów, do prowadzenia robotów oraz do kalibracji, z odpowiednimi korektami i konwersją pixeli do współrzędnych rzeczywistego świata. Inna grupa funkcji to odczyt kodów 1D i 2D oraz weryfikacja i czytanie znaków.
Wszystko to i jeszcze więcej możliwości opiera się na wszechstronnym, opartym na Java narzędziu skryptowym, wyposażonym w edytor funkcji typu „przeciągania i upuszczania” (drag & drop), umożliwiający opracowanie własnych formuł lub operacji in-​line lub „w tle”, jak również umożliwiający dodawania własnych algorytmów w środowisku programistycznym .

DALSA Boa Pro: solidna kamera do najbardziej wymagających środowisk

Przy wyborze sensorów o rozdzielczości od VGA do 1600 x 1200 pikseli, bardzo małej obudowie o wymiarach 44 x 44 x 44 mm oraz obudowie o klasie szczelności IP67, platforma sprzętowa DALSA Boa jest kompaktową, solidną kamerą, którą można zamontować w najbardziej wymagających środowiskach przemysłowych. Komunikacja przez Ethernet lub RS232, cyfrowe i rozbudowywalne wejścia i wyjścia oraz sterowanie oświetleniem wizyjnym zapewniają łatwą integrację przemysłową.
Oprogramowanie zainstalowane w kamerze ustawia się przez podłączenie DALSA Boa Pro do PC przez Ethernet, uzyskując w ten sposób pełną elastyczność rozwoju aplikacji. Po skonfigurowaniu kamery do pracy, łącze Ethernet może zostać odłączone lub używane do komunikacji z innymi urządzeniami w fabryce, takimi jak sterowniki PLC, roboty i HMI.

­