­

Kabel: pełen test przed dostawą

piątek, 10. lutego 2012
Kable

W nowych systemach obróbki obrazów liczba kamer na system stale rośnie. Rosną więc wymagania na szybki transfer danych pomiędzy kamerami a komputerami.

Wymagania te przenoszą się na wymagania odnośnie kabli, gdyż niewłaściwy kabel może stworzyć niespodziewane problemy, czasem trudne do zdiagnozowania. Doświadczenie na rynku wizyjnym przekonało nas jak ważne jest dostarczanie naszym Klientom tylko sprawdzonych kabli wizyjnych. Nasi dostawcy kabli dysponują więc odpowiednimi testerami kabli aby zredukować ryzyko zbędnych problemów. Nas główny dostawca, STEMMER IMAGING, wszystkie dostarczane nam kable sprawdza na testerze firmy Fluke, co gwarantuje nam najwyższą niezawodność w dostawach kabli wizyjnych.

Zabezpieczenie jakości Waszych kabli

W ramach systemu zapewniania jakości każdy przewód kabla testowany jest wg specjalnie dla niego opracowanej procedury testowej a po teście dla całego kabla sporządzany jest Protokół Kontroli. Aby spełnić te wymagania tester kabli sprzężony jest z komputerem PC. Procedura testowa obejmuje weryfikację poprawności połączeń jak i parametrów elektrycznych oraz zwarć i przerw.

Fluke Cable Analyzer umożliwia nie tylko niezawodne wykrywanie usterek kabli, ale może też dokładnie określić rodzaj i lokalizację usterki. Parametry takie jak opór przewodów, obciążalność, offset danych oraz i przerwy w sygnałach są analizowane i porównywane ze specyfikacją testowanego kabla w celu zapewnienia zgodności z normami. Na życzenie Klienta dla każdego kabla może być stworzony odpowiedni certyfikat testowy i może on być dołączony do dostawy. Za pomocą analizatora kablowego testowane są nie tylko kable miedziane ale także światłowodowe, w których badany jest stopień czystości końcówek kabla oraz jakość naparowanych powłok na włóknach a wynik jest dokumentowany.

Pomiary w topologiach sieciowych

Do badania instalacji z kablami GigE Vision stosowany jest analizator sieci, firmy Fluke, który umożliwia pomiar przepływu danych w pełnej topologii sieciowej. Testowana jest wydajności przełączników Ethernetowych i kabli GigE Vision. Usługa ta jest też oferowana Klientom – aby sprawdzić kompletną instalację sieciową u Klienta.

­